Kontakt

STORM HELIWORKS AB

T 063 – 51 09 09

info@stormheli.se

Lat N 63° 11′ 41″ Lon 14° 29′ 3″ (ESNZ)

Postadress
Lägervägen 2
SE-832 56 FRÖSÖN
Sverige

Fakturaadress (endast fakturor)
STORM Heliworks AB
GEM 7365566500801
Box 171
831 22 Östersund
Sverige

VAT# SE556650080601

ORG# 5566500806

Besöksadress
Frösö Park
Sydvästra delen av Åre-Östersund Airport
Sverige

Stefan-svartvit

Stefan Larsson

Försäljning
070 – 610 89 89
stefan@stormheli.se

Stefan Larsson är född och uppvuxen i Funäsdalen.
Han har varit verksam i helikopterbranschen sedan 1996, dels som projektledare och senare som marknadsansvarig. Stefan har tidigare varit anställd på Heliflyg AB och Osterman Helicopter och är flitigt konsulterad i hela helikopterbranchen när det gäller extremt tunga lyft.

dennis

Dennis Sundqvist

Produktion
070 – 377 76 60
dennis@stormheli.se

Arbetar med produktionen och ser till att rätt kompetens levererar en säker och effektiv flygtjänst till kunderna hos STORM HELIWORKS.

Han har många timmar i helikopter som pilot hos Air Greenland och f d Osterman Helicopter i Göteborg. Dennis utför många av våra flygningar internationellt.

perman

Tomas Perman

070-566 76 43
tomas@stormheli.se

Tomas jobbar som teknisk chef (CAM) hos oss där han bland annat ansvarar för att våra helikoptrar är luftvärdiga.

micke

Mikael Enberg

070-520 58 68
mikael@stormheli.se

Mikael jobbar som flygsäkerhetskoordinator (SM/CMM) hos oss.

eric

Eric Josefsson

070-348 58 17
eric@stormheli.se

Eric är utrustningsansvarig hos oss på STORM HELIWORKS.

Innan Eric kom till oss jobbade han som mekaniker på Jämtmaskin i Östersund under flera år.

ewa

Ewa Iwansson

ewa@stormheli.se

Arbetar deltid med redovisning och ekonomistyrning hos oss på STORM HELIWORKS.

Hon har ett gediget sinne för sifferkontroll och är noga med att historiken sammanställs på ett användbart sätt för kloka beslut. Ewa har lång erfarenhet och är mycket uppskattad bland sina medarbetare på STORM HELIWORKS.